EFOP-2.2.19-17-2017-00005

Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése

Projekt megnevezése: „Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése a Siklósi Kórházban”

Projekt azonosítószáma: EFOP-2.2.19-17-2017-00005

Támogató: Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium

Kedvezményezett: Siklósi Kórház Humán- Egészségügyi Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft. Program helye (helység): 7800 Siklósi, Baross Gábor u. 6.

Program időtartama: 2022. április 01.-2023.10.31.

Projekt összköltségvetése: 293 715 015 Ft

Támogatás aránya: 100%

Pályázat szakmai tartalma:

A projekt keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozásában mintegy 270 millió Ft értékű forrásból fejlesztette a Kórház többek között a szemészetet, reumatológiát, kardiológiát, pulmonológiát, urológiát, diabetológiát, nőgyógyászatot, belgyógyászatot, sebészetet, fizioterápiát, neurológiát, röntgent, ultrahangot. A diagnosztikai és terápiás célt szolgáló eszközök 2023. év végéig  érkeztek meg a kórház szakrendelőibe. A projekt elsődleges és átfogó célja az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése a siklósi járás területén, minden személy számára egyenlő eséllyel hozzáférhető, emelt szintű járóbeteg szakellátás elérhetőségének biztosítása révén. Az orvostechnikai eszközök beszerzése, a járóbeteg intézmény infrastrukturális körülményeinek és műszerezettségének javítása az akadálymentesítési szempontok érvényesítésével történik majd.

Célunk, hogy a Kórházban megforduló betegek minél átfogóbb szolgáltatást tudjunk biztosítani a betegek részére, elkerülve a betegek továbbküldését.

Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése a Siklósi Kórházban:

Érkeznek az új eszközök

Újabb eszközök érkeztek

Végéhez közeledik az eszközpark megújítását célzó projekt

Véget ért az eszközpályázat

Nyilvánosság: